www obrázekWWW

 • zprovozním redakční systém
 • vytvořím grafický návrh
 • zpracuji a doplním obsah
 • provedu SEO a optimalizaci

Design obrázekDESIGN

 • předložím návrh loga
 • vymyslím grafický design
 • upravím a vložím fotografie
 • vyberu hodný typ písma

Marketing obrázekMARKETING

 • založím inzertní kampaň
 • zviditelním vás v soc. médiích
 • provedu registrace v katalozích
 • zařídím výměnu odkazů

Servis obrázekSERVIS

 • spravuji webové stránky
 • aktualizuji redakční systém
 • zajišťuji bezpečnost provozu
 • udržuji web na předních pozicích
 • 01_tvorba_webovych_stranek.png

DESIGN

Design obrázek

V mém případě zahrnuje tvorba webových stránek i dodání grafické šablony (design stránek) na míru, podle požadavků zákazníka (pokud má zákazník vlastní představu). Taková grafická šablona zahrnuje vhodný výběr barev, grafické designové prvky (ilustrace), hodící se typ písma (font) a estetické, přehledné rozložení obsahu pro snadnou orientaci uživatele na stránkách. V ceně za webové stránky také graficky upravuji dodané obrázky, ilustrace a fotografie. Mohu navrhnout i nové logo, ikony nebo animace (pohyblivé obrázky) na přání, ale jde o doplňkové služby za příplatek.

 

Logo

Návrh a tvorba nového loga sice není základní součástí tvorby webových stránek, ale jde o důležitý obchodní prvek každé firmy. Tvorbu loga jsem nezařadil jako základní součást, protože firma-zákazník často již nějaké logo mají, a také proto, že jde o poměrně nákladnou službu na čas. Logo by mělo vždy na první pohled obrazově vyjadřovat to, čím se firma zabývá, o jaký obor jde. Mělo by obsahovat ikonu, název firmy, případně slogan. Neméně důležitým prvkem je vhodný výběr písma a dobře zvolená barva, velikost, i tloušťka. Standardní cena za logo je 5.000 Kč včetně logo-manuálu, který obsahuje podrobné informace pro použití loga na různé propagační materiály.

Grafický design

Grafický design (šablona) je součástí ceny za tvorbu webových stránek. Design vyžaduje dostatek času pro vyladění i drobných grafických prvků (linky, barevné přechody, rozložení jednotlivých sekcí (záhlaví, menu, obsah, zápatí), které dodávají designu ten správný "šmrnc". Rozhodně nedoporučuji na předložení grafického návrhu vzhledu stránek spěchat. Kvalita si žádá čas, a propracovaný vzhled může být právě to, co přesvědčí vašeho zákazníka. I webové stránky jsou vaší vizitkou.

Ikony

Součástí ceny za webové stránky jsou základní ikony z portálu www.fontawesome.io v požadované barvě a velikosti. Ikony jsou běžným dopňkem, protože již obrazově informují uživatele stránek o obsahu, který se u dané ikony nachází. Mohu nabídnout i propracované ikony na zakázku podle specifických požadavků, ale za příplatek. 1 taková ikona vyjde na 500 Kč.

Ilustrace

Různé, vhodně zvolené obrázky jsou častým zpěstřením designu stránek. Ilustrace (malby, obrázky, ikony, fotografie) dodané zákazníkem graficky upravuji, včetně úpravy do potřebného formátu (PDF, PNG, JPG, GIF), pro použití na webové stránky, což je automaticky zahrnuto v ceně. Ale v případě žádosti o vytvoření nebo dodání nové ilustrace jde o službu za příplatek (smluvní cena podle náročnosti na vytvoření).

Fotografie

Další základní součástí, čili v ceně tvorby webových stránek, je úprava dodaných fotografií zákazníkem. Fotografie mohu graficky upravit (barevnost, sytost, odstín, jas a kontrast, křivky (kompozice)), včetně úpravy (konverze) do potřebného formátu (PDF, PNG, JPG, GIF) a velikosti (např. 640x480px; 72 dpi). Mohu ale za příplatek nabídnout i dodání vlastních fotografií. Mohu totiž nabídnout služby fotografa, mám potřebnou techniku i zkušenosti. Nebo lze zakoupit fotografie ze zahraniční fotobanky www.depositphotos.com (po schválení zákazníkem), kde je spousta fotografií na výběr ze všech možných oborů a témat.

Písmo (Font)

Při výrobě webových stránek se běžně používá cca 8 základních typů písma (angl. "font"). Jde převážně o písmo Arial, Helvetica, Times New roman, Comic Sans, Verdana, Tahoma, Courier, a Georgia. Na internetu lze najít nepřeberné množství písma, ale spousta z nich je za poplatek (cca 90 USD / EUR). Některá jsou ale přeci jen zdarma. Problémem však je, že mnoho takových fontů zobrazují různé prohlížeče (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla FireFox aj.) různě. Často namísto vybraného speciálního typu písma zobrazí určitý prohlížeč písmo (font) základní, ze základní sady. Existuje služba "Google Fonts", kde si lze vybrat z mnoha typů a variant písma zdarma, a ve vetšině případů jsou zobrazovány v pořádku. 100% garanci správného zobrazení ve všech zařízeních ale nemohu slíbit.

 

 

Reference

Ceník pro webové stránky

Služba Popis Období Cena vč. DPH
Doména pronájem ročně 500 Kč
Webhosting pronájem ročně 1.000 Kč
Redakční systém zprovoznění - 1.000 Kč
Grafická šablona realizace - 5.000 Kč
1 strana obsahu realizace - 400 Kč
Logo návrh / výroba - 2.000 Kč
Logo návrh / výroba / manuál - 5.000 Kč
Ikona návrh / výroba - 500 Kč
1 fotografie grafická úprava - 100 Kč
Objednávkový formulář zprovoznění / nastavení / grafika - 1.000 Kč
Registrace (40 katalogů) zaregistrování firmy - 2.500 Kč
Inzertní kampaň založení / zprovoznění - 1.000 Kč
Inzertní kampaň správa měsíčně 2.000 Kč
Zpětný odkaz textový odkaz - 200 Kč
Reklamní banner obrazový odkaz - 500 Kč
Sociální média reklamní kampaň - smluvní cena
Poradenství všechny oblasti webových stránek - zdarma
Správa www aktualizace obsahu měsíčně smluvní cena
Optimalizace www text / odkazy / foto / bannery měsíčně 3.000 Kč

Poznámka: přesné cenové kalkulace (v případě smluvní ceny) jsou odvislé od časové a technické náročnosti. Informace zasílám emailem, SMS, nebo poštou zdarma, a jsou nezávazné.

Nejsem plátce DPH

KANCELÁŘ

Šlikova 1179/24,
169 00 Praha 6 Břevnov

KONTAKT

Tel.: 233 351 516
Tel.: 774 373 709

PROVOZNÍ DOBA

Po-Pá: 09:00 - 19:00 hod.
So-Ne: zavřeno

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?